Świetny start Pięterkowiczów w Wielkopolskich Ligach Seniorów

W ubiegły weekend rozpoczęły się zmagania III i IV Wielkopolskiej Ligi Seniorów, w których z ambicjami na awans grają także Pięterkowicze.

Nasz pierwszy zespół wystąpił w III WLS w składzie:

 1. Dominika Stochniałek
 2. Piotr Styliński
 3. Daniel Piotrowski
 4. Rafał Pawłowski
 5. Bartosz Nowicki
 6. Maja Andrzejewska

 

Dobra gra całej drużyny zapewniła zwycięstwo w pierwszych trzech spotkaniach z przeciwnikami ze Ślesina, Mosiny oraz Leszna. Po pierwszym zjeździe znajdujemy się na pierwszym miejscu w tabeli!
Warto podkreślić, że komplet punktów zdobyli Rafał Pawłowski i Bartosz Nowicki. Tylko pół punktu straty ma Daniel Piotrowski, którego zwycięski remis w meczu ze Ślesinem dodał nam pozytywnej energii i determinacji do walki w kolejnych rundach.

W IV WLS postawiliśmy głównie na juniorów, w pierwszym zjeździe zagrali:

 1. Michał Pałasz
 2.  Eryk Kostka
 3. Stasiu Wilusz / Franek Nowicki
 4. Borys Kurczewski / Stasiu Wilusz
 5. Ola Bartkowiak

 

Aż czworo naszych reprezentantów miało niespełna 12 lat, a jedynym seniorem w zespole był grający na pierwszej szachownicy Michał Pałasz.
Po trzech rundach możemy pochwalić się 5 punktami meczowymi: remis z pierwszym zespołem MUKS Wieża Kórnicka Kórnik oraz wygrane z drugim zespołem z Kórnika i KSzach „Jedynką” Złotów.
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się grający na drugiej szachownicy Eryk Kostka, który wygrał wszystkie 3 partie, w tym dwie ze znacznie wyżej notowanymi przeciwnikami. Bez porażki pierwszy zjazd zakończyli także: Borys Kurczewski 2/2, Franek Nowicki 1,5/2 i Ola Bartkowiak 2,5/3.