Pięterkowicze z medalami w Poznaniu

W ubiegły weekend w Poznaniu odbył się Turniej Szachowy Pamięci Włodzimierza Schmidta, w którym udział wzięło kilkoro naszych reprezentantów. W sobotę grano w jednej grupie Open tempem 5 min na zawodnika, a w niedzielę zawodnicy mierzyli się w szachach szybkich z podziałem na grupy wiekowe.
W turnieju blitza pierwsze miejsce zajął FM Dawid Janaszak, a drugie CM Michał Mazurkiewicz. Na trzecim miejscu uplasował się najlepszy Pięterkowicz, Piotr Styliński. Miejsce czwarte w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze wśród kobiet wywalczyła Dominika Stochniałek. Najlepszym juniorem został kolejny nasz reprezentant, Paweł Borkowski.
W turnieju szachów szybkich rozgrywanym w aż czterech grupach wystąpiło dwóch Pięterkowiczów. W grupie B: od IV do VI klasy SP srebro zdobył Stanisław Wilusz, a w grupie C: VII i VIII klasy SP i szkoły ponadpodstawowe pewnie zwyciężył Paweł Borkowski.
Wszyscy medaliści otrzymali puchary w postaci średniowiecznych figur szachowych. W trakcie rozgrywek odbył się także wykład pani Agnieszki Stempin o szachach w średniowieczu oraz spotkanie z arcymistrztnią Hanną Ereńską-Barlo, która opowiadała o wspomnieniach związanych z arcymistrzem Włodzimierzem Schmidtem.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print