Pięterko niestety bez drużynowego medalu w III Lidze Seniorów

W dniach 20 – 21 maja odbył się ostatni zjazd III Ligi Seniorów, w którym rozstrzygnęły się kwestie spadków oraz awansów. Słaba forma prawie całej drużyny podczas ostatniego zjazdu zaskutkowała wieloma błędami w kluczowych momentach i mimo sporej ilości szans zremisowaliśmy 3-3 z drużyną z Gniezna oraz przegraliśmy 2-4 z zespołami Lech Poznań oraz Korona Zakrzewo.
Jasnym punktem drużyny okazał się junior, Kornel Garwacki, który wygrał obie swoje partie w 7 i 8 rundzie. Dobrze zagrała także Ania Roszkiewicz, która na sobotnim zjeździe zdobyła 1,5 pkt z 2 partii. Dzięki dobrej grze na 4 szachownicy brązowy medal wywalczył Daniel Piotrowski, grający tylko w dwóch pierwszych zjazdach.
Mimo słabego ostatniego zjazdu znajdowaliśmy się na 3 miejscu, jednak w związku z wycofaniem się drużyny TS-R Hetman II Konin została dokonana korekta wyników. Zgodnie z przepisem 10.10.2 Regulaminu Rozgrywek Drużynowych Seniorów: „Wyniki drużyny, która oddała dwa mecze walkowerem zostają anulowane”. KSz Lech Poznań zrównał się z nami zarówno dużymi jak i małymi punktami i zwycięstwem w bezpośrednim spotkaniu zapewnił sobie medal.
Gratulujemy zespołom KTS Kalisz oraz Korony Zakrzewo awansu do II Ligi!