Pierwszy turniej z cyklu GP Pięterka zakończony

W weekend 10-11 września w Domu Kultury Na Pięterku odbył się pierwszy turniej z cyklu GP Pięterka. Turniej przeznaczony był dla zawodników posiadających ranking PZSzach min. 1700 i był zgłoszony do klasyfikacji rankingowej FIDE i PZSzach.
W zawodach zwyciężył Wojciech Nagły z MUKS MDK Śródmieście Wrocław, który zdobył 4 punkty z 5 partii. Na miejscu drugim, z tą samą ilością punktów, uplasował się Pięterkowicz, Rafał Pawłowski. Ostatnie miejsce na podium, dzięki najlepszej punktacji pomocniczej, zajął Marek Simon z LKS Piast Śrem.
Do ostatniej rundy toczyła się walka o połówki norm na kategorie I oraz k. Ten cel osiągnęło trzech zawodników – Wojciech Nagły, Jan Skrzypczak oraz Konrad Konewko, którzy uzyskali ranking odpowiadający I kategorii.