Ola Bartkowiak finalistką Grand Prix OSE

W ubiegła sobotę w Bydgoszczy odbyło się Szachowe Grand Prix OSE 2023: II Turniej eliminacyjny „Północ”. W zawodach wzięło udział około 500 uczniów szkół podstawowych z północnej części Polski, którzy mierzyli się w 8 grupach.
W Grupie 5. Dziewczyny z klas 5-6 czwarte miejsce zajęła Pięterkowiczka, Ola Bartkowiak! Wynik ten zapewnił jej awans do finału, który zostanie rozegrany już za tydzień w Warszawie. Ola otrzymała także nagrodę rzeczową – program Chessbase 17.
Bardzo dobrą siódmą pozycję w tej samej grupie zajęła Aniela Jankowska, za co otrzymała zegar elektroniczny. Warto zauważyć, że zawodniczka do ostatniej rundy walczyła o miejsce premiowane awansem.
W Grupie 6. Chłopcy z klas 5-6 dobrze zagrał Stasiu Wilusz, który z wynikiem 5,5/9 pkt. uplasował się na 19 miejscu. Tyle samo punktów uzyskał grający w Grupie 2. Chłopcy z klas 1-2 Tadeusz Toboła, który turniej ukończył na 21 miejscu. Również 21 miejsce, tym razem w grupie 3. Dziewczyny z klas 3-4, wywalczyła Jagna Jankowska. Miejsce 26 w tej samej grupie zajęła Lena Babiak.
W rozgrywkach mieliśmy także swój akcent sędziowski – Grupę 5 sędziowała Pięterkowiczka, Dominika Stochniałek.
Finał zostanie rozegrany 4 listopada. Za zajęcie miejsc 1-3 będzie można wygrać konsole do gier.
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on print